100% Albillo Mayor
De druiven voor de Valduero Blanco worden met de hand geplukt uit hun 10 hectare grote wijngaard met beperkte productie. Men koelt de Albillo Mayor druiven af op 4°C 's nachts, zodat ze voor het persen al worden gemacereerd. De tempera
Lees meer
De druiven voor de Valduero Blanco worden met de hand geplukt uit hun 10 hectare grote wijngaard met beperkte productie. Men koelt de Albillo Mayor druiven af op 4°C 's nachts, zodat ze voor het persen al worden gemacereerd. De temperatuurgecontroleerde gisting, niet hoger dan 19°C, versterkt de zeer aromatische neus van deze wijn.
Bodegas Valduero werd opgericht in 1984 door Gregorio García Álvarez in een klein stadje 16 km ten noordwesten van Arande de Duero, in het hart van de Ribera del Duero. De wijnmakerij is gebouwd door drie tunnels onder een berg uit te graven, respectievelijk gewijd aan de verwerking in roestvrijstalen tanks, de opslag van vaten en flessenrek.
Valduero heeft momenteel meer dan 4.000 eiken vaten en een miljoen flessen die rusten in de kelder tot ze het optimale punt van evolutie bereiken. Het exporteert zijn wijnen naar meer dan 40 landen over de hele wereld en verdeelt ongeveer 55% van zijn totale omzet.
Geur en smaak karakteristieken
De neus van deze Valduero Blanco uit 2019 is zeer aangenaam en verleidelijk, mineraal met een exotische toets van ananas en pompelmoes. Deze bodega zorgt voor een mooi evenwicht in de mond, droog, maar aangenaam frisse zuren en een zweem van rijp geel fruit in de afdronk. Door de anti-oxidant karakteristieken van de Albillo-druif heeft deze wijn een zeer laag sulfietgehalte.
Gezelschap
Valduero Blanco 2019 is op zichzelf een luxe aperitief wijn indien koud gedronken. Verder past deze Valduero perfect bij fijne (gepocheerde) vis, eventueel in combinatie met lichte sauzen, maar ook een zeer goede compagnon met carpaccio van sint-jacobsvrucht, gegrilde messchelpen, andere zeevruchten, gegrilde groenten en zomerse salades.
Alcohol
12,5% vol.
Schenktemperatuur
Deze wijn komt het beste tot zijn recht bij een temperatuur tussen 8º en 10ºC.
Jaartal | 2019 |
Regio | Castilla y León |
Appellatie / D.O. / AOC / ... | Ribera del Duero |
Inhoud (in Liter) | 0,75 l |
Waardering | 95/100 Decanter Magazine TOP 10 BEST WINES FROM SPAIN - Decanter Awards |
Lagering | Sur lie, eigen gist |
Kleur | Heldere bleke strogele kleur |
Neus | Aangenaam en verleidelijk, mineraal met een exotische toets van ananas en pompelmoes |
Mond | Evenwichtig in de mond, droog, maar aangenaam frisse zuren en een zweem van rijp geel fruit in de afdronk. Door de anti-oxidant karakteristieken van de Albillo-druif heeft deze wijn een zeer laag sulfietgehalte! |
Food pairing | Luxe aperitief wijn indien koud gedronken. Valduero Blanco past verder perfect bij fijne (gepocheerde) vis, eventueel in combinatie met lichte sauzen, carpaccio van sint-jacobsvrucht, gegrilde messchelpen, andere zeevruchten, gegrilde groenten en zomerse |
Schenktemperatuur | 8 - 10 °C |
Bewaarpotentieel | 2 - 3 jaar |
Druivensoort | 100% Albillo Mayor |